Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 
Annelik: Anne çocuk yazıları

Yetişkin ergenler | Ergenlik dönemi

Banu CONKER, Hayata Dair , annelik yazıları, yaşam, 25 Temmuz 2014 Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

 

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
Hayata Dair yazılarım

Kızım büyüdü, şu anda ergenliğinin doruklarında dolaşıyor, ben ise o kadar çöküntü içindeyim ki, yerimden kalkacak takatim kalmadı. Her gün yeni bir şeyini öğreniyorum, tam alıştım artık derken yeni bir tokat geliyor.

Dün bir arkadaşımla buluştum, boşanmış, kendini yetiştirmiş, hobileri olan, yeterince mutlu ve bir erkek çocuk annesi. Çocuğu ergenken boşanmış. Psikolog arkadaşımla bir seans yaptıktan sonra , siz yetişkin bedeninde bir ergensiniz demiş ona, sizin çocuğunuz da çok ağırbaşlıdır, klasik müzik falan dinler. Arkadaşım evet demiş. Maalesef ülkemizin acı gerçeklerinden biri yetişkin ergenlerin her yeri doldurmasıymış. Eee, bundan doğal ne olabilir, bu kadar baskı altında büyüdükten sonra? Hangi yaşımızı yaşıyoruz? Hanım hanımcık bir kız çocuğu, olgun bir erkek çocuğu olmanın primini göğsümüze takıyor, tam gücümüzü kazandığımızda bunu göğsümüzden çıkarmaya kalktığımızda menapoz ya da andropoz etiketini alıyor, kırkından sonra azanı teneşir paklar diye yargılanıyoruz.
Anne baba çocuk ve annelik yazıları
Ergenlik dönemimizde azıcık çılgınlık yapsak, kurallara karşı gelsek, biraz alanımızı genişletsek, biraz hayata yaşımız kadar doysak... işte o zaman yetişkin olmayı tam ve bütün olarak becerebiliriz.
Grafik Saati kadın
Peki, ergenlikte çılgınlığın boyutu ne olmalı?

İşte bu sorunun cevabını arıyorum. Bulayım ki, kızımı yetişkin kıvamına getirebileyim, ama benim kabım da toplumun ve ailemin bana verdiği süzgeçlerin içinden geçenler kadar, belki ben biraz daha ötesine gidebilmişimdir, ama benim de yaşanmamışlıklarım o kadar çok ki ve aslında kızımın karakteri de benimkinden o kadar farklı ki.
Hayata Dair yazı araştırma ve makaler
Sonuç iyi bir ergen annesi olmaya çalışan bendeniz şu anda durulmayan sularda ilerlemeye çalışan bir teknenin içinde debeleniyorum. Ne zaman kızımın rüzgarı dinecek, o zaman sakin sulara çıkabileceğim.

Banu Conker
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları
Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer annelik yazıları

Ergen anneleri kulübü

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında belirttiğiniz mail adresine mail atıp yorumunuzun yayına verildiğini size bildireceğiz. Yorum yazdığınız için  teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla Hayata Dair

Yorumlarınız - Yorum ekle

Azerbaycan'dan gelen yorum
Bence çocuğun kendinden aslı. Ben de ergenlik dönemini keçirmişim,amma hiç bir kötü alışkanlıklarım olmayıb. Üzülmüyün her şey düzelicek

Yanıt: Banu CONKER
Yorumunuza çok teşekkür ederim. Bir dönem moralim o kadar bozuldu ki, kızımın özünü unuttum, ama şimdi toparladık.

Sosyal medyada biz
Twitter
Facebook
Pinterest

DMCA.com

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | kontak[at]hayata-dair.com  |  gizlilik politikası